Biz Kimiz?

Tebeşir Ağacı’na Hoş Geldiniz

Tebeşir ağacı kreş ve Anaokulu, 2018 yılında çocuklara güçlü bir temel eğitim vermeye yönelik olarak bu yola atılmıştır. Eğitime yaklaşık otuz yıllık hizmet etmiş, geniş bir deneyime sahip eğitimcilerin bir araya gelerek oluşturdukları yurt dışı eğitim metodlarının önemine dikkat çeken bir kurumdur.  Bir çocuğun kalbi, zihni ve ruhunu geliştirmek için bu adımlar atılmıştır.

Biz, Tebeşir Ağacı olarak, çocuklara bir sınıf olarak değil, bireyler olarak bakarız. Her çocuğu bağımsız olarak, her biri için farklı şekilde bakıma ve beslemenin gerekliliğinin olduğuna inanıyoruz. Her çocuğun kendi güçlü yanlarını ve eğilimlerini bulmak için zorlukları keşfedip deneyimleyebileceği bir atmosfer yaratmaya çalışıyoruz ve çalışacağız. Montessori & Emilia & Waldorf & Vygotsky eğitim yaklaşımlarını benimseyerek okulumuzda nitelikli eğitime önem vermekteyiz.

Vizyonumuz 

Vizyonumuz, her gün yeniden oluşan keşfetme duygusuyla öğrenilen anlardan faydalanarak çocuklara öğrenme konusunda ömür boyu sürecek bir bağlılığa ilham vermektir.

Misyonumuz

Tüm çocukların bireysel yetenekleri için titiz bir akademik programa bağlı, geleceğe yönelik, bütünsel bir eğitim ve elverişli bir ortam sağlamak için aşağıdaki adımları hedefliyoruz:

  • Güven ve bağımsızlık geliştirmek için bir öz-kimlik duygusunu teşvik edin.
  • Çocukların bireysel olarak ve gruplar halinde çalışabilmeleri için sosyal yeterlilik geliştirin.
  • Kişinin ve diğer insanların kültür ve inançlarına iyi ahlaki değerler ve saygıyı geliştirin.
  • Her çocuğun kendi potansiyeline sahip olmasını sağlamak için teşvik edici bir ortam sağlayın.
  • Her çocuğu “Sorumlu Küresel Vatandaş” olmaya yönlendirmek.

Kurucularımız ile Tanışın

Alanında uzmanlaşmış eğitmenlerin bir araya gelerek oluşturduğu Tebeşir Ağacı, daima yenilikçi ve geleceğe yönelik sistemler üzerine düşünmektedir.
Ali Çetin
Kurucu Ortak / Eğitmen
Yusuf Ziya Güldere
Kurucu Ortak / Eğitmen
Fatih Özdaş
Kurucu Ortak

Hizmetlerimiz

ÖĞRENME

OYUN

YEMEK

Öğretmenlerimiz

Felsefemiz

Tebeşir Ağacı, yurt dışı merkezli metodolojiye, akademik kavramlara, bütünsel gelişim ve değer temelli eğitime kendini adamıştır:

  • Kapsamlı değerlendirme sistemi
  • Holistik yaklaşım
  • Konuşma, düşünce ve eylemlerin bütünlüğü
  • Sorgulamayla öğrenmenin sevgisi
  • Araştırma ve Keşfetme

Toplumsal cinsiyet, yetenek veya ekonomik kökenden bağımsız olarak çocukların kendilerini yönlendiren, yaşam boyu öğrenenler olarak beslendiği, sağlıklı ve destekleyici bir ortam sağlıyoruz.

Okuldaki akademik ve geniş hayatın çok önemli bir yönü, genç yetişkinlerin ahlaki değerler, takım ruhu, uyum yeteneği, birbirlerinin kültürel kökeni ve dinlerini anlamalarını sağlamak için beslenmesidir.

Call Now ButtonBilgi için Bizi Arayın